Rajd rowerowy

Rozpoczynamy Rajd Rowerowa500. Jest to produkt współtworzony przez trzy gminy: Głuszycę, Walim oraz Jedlinę-Zdrój. Każdy, kto tylko ma chęć, czy to amator czy profesjonalista, może wziąć udział w rajdzie i tym samym zyskać szansę na wygranie bardzo ciekawych nagród. Jest na to czas do końca sierpnia.

Rowerowa500 została stworzona z myślą o wszystkich miłośnikach jazdy rowerowej. Nie tylko profesjonalistach uprawiających ten sport wyczynowo. Do wyboru mamy 28 tras, o różnych stopniach trudności oraz różnej długości. W ramach rajdu należy przejechać pięć wybranych przez siebie tras. Warunkiem jest przejazd co najmniej jedną z tras w każdej z gmin. Nie jest wymagany konkretny termin przejazdu. Należy zrobić to pomiędzy 1. a 31. sierpnia.

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się na stronie www.ride-withgps.com i pobrać zaproszenie. Wybraną przez siebie trasę musimy przejechać zgodnie ze śladem GPS od początku do końca, zgodnie z kierunkiem trasy. Aby zapisać swój ślad, można skorzystać z bezpłatnej aplikacji Ride with GPS. Zaliczenie trasy następuje w momencie przejazdu trasy, bez żadnej przerwy, przez ponad 30 minut. Każdy swój przejazd zapisujemy i umieszczamy na podanej wyżej stronie.

Rowerowa500 została poprowadzona po terenach górskich, szosowych i leśnych duktach. Dzięki czemu w rajdzie mogą uczestniczyć całe rodziny. Po drodze można zachwycać się pięknymi walorami przyrodniczymi oraz podziwiać obiekty architektury.  

Losowanie nagród odbędzie się 4 września w Głuszycy. Łączna wartość nagród to ok. 12 tys. złotych.